Kąpiele słoneczne

Wiele się ostatnio mówi i pisze na temat szkodliwości opalania na słońcu. Polski radiesteta i uzdrowiciel, Edward Trusielewicz, wyraża w tej kwestii następujący pogląd: „Osobom ze schorzeniami skóry opalania nie polecam. Ci ze zdrową skórą mogą opalać się bez obaw. Skóra jest bowiem immunologiczną barierą dla promieni ultrafioletowych. Z tego względu nie polecam żadnych kremów i olejków do opalania, z wyjątkiem masła kokosowego i zmodyfikowanego gęsiego tłuszczu z propolisem. Olejki blokują pory skóry, mogą wywołać zapalenia, a w konsekwencji poparzenie słoneczne. Pewien wpływ na zdrowie może mieć kolor kostiumu kąpielowego. Kolor niebieski wskazany jest dla pań ze stanami zapalnymi jajników, ogólnie narządów rodnych, pęcherza i układu moczowego. Kolor szkarłatny — podobnie jak niebieski — stymuluje jądra, jajniki i macicę. Kostium czerwony zalecany jest dla artretyków, ponadto czerwień wywołuje podniecenie seksualne. Kolor żółty i pomarańczowy zaleca się rekonwalescentom”.
E. Trusielewicz absolutnie nie poleca picia alkoholu, z wyjątkiem szlachetnych win i dobrego piwa. Alkohol wytrąca magnez z organizmu, co powoduje zakłócenie około 30 przemian metabolicznych. Znany radiesteta jest natomiast zwolennikiem przyrządzania posiłków na słońcu.
Zresztą dobrze jest wystawić na słońce żywność, oczywiście, z wyjątkiem szybko psującej się. Od słońca produkty, np. woda, owoce, dynamizują się, są zdrowsze. Kontrowersje mogą budzić rady dotyczące opalania się bez kremów i olejków. Zagrożenie z powodu rzednącej nad Ziemią warstwy ozonowej narasta, trzeba więc albo stosować krótkie kąpiele słoneczne bez zabezpieczenia, albo dłuższe z blokadą. Pozostałe rady Trusielewicza są jednak bardzo słuszne. Chromoterapia otwiera przed medycyną współczesną nowe możliwości terapeutyczne. Oprócz leczenia specjalistycznego, również przy zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki we własnym mieszkaniu można uzyskać efekty lecznicze, leczyć bowiem mogą barwy ścian, tapet, dywanów i mebli. By zapewnić sobie optymistyczny nastrój, zaleca się żółty wystrój pokoju lub choćby żółte szyby w oknach, a nawet żółte okulary. Przy bezsenności i dużej pobudliwości odpowiedni byłby pokój z niebieskim wnętrzem, a jeśli nie zawsze to możliwe, to chociażby niebieska żarówka w lampce, która paliłaby się również podczas snu. Przy bladej cerze czy nadmiernym wypadaniu włosów pożądana jest czerwień otoczenia. Ogromną zaletą chro- moterapii jest to, że wykorzystuje tylko środki naturalne, a to liczy się bardzo.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!