Wskazówki

Unieś wyprostowane ramiona. Dłonie skręć grzbietami w dół. Napnij mięśnie ramion. Odpręż się.
Unieś jeszcze raz wyprostowane ramiona. Opuść je powoli. Odpręż się. Unieś wyprostowane ramiona. Napnij silnie ich mięśnie. Oddychaj normalnie i staraj się mieć rozluźnione mięśnie dłoni. Odpręż się. Unieś lekko ramiona i wyciągnij je na boki, napinając silnie ich mięśnie. Oddychaj spokojnie. Odpręż ramiona. Ściągnij mocno łopatki do tyłu, ramiona odprężone, rozluźnij się.
Wysuń ramiona do przodu. Wysuwaj i cofaj je. Oddychaj normalnie, staraj się mieć odprężone ręce. Staraj się odczuwać lekkość powstającą na skutek napinania i rozluźniania mięśni. Skręć głowę w prawo i napnij mięśnie szyi. Odpręż się i odwróć głowę do poprzedniej pozycji. Odpręż się.
Skręć głowę w lewo i napnij mięśnie szyi. Odpręż się i odwróć głowę do poprzedniej pozycji. Odpręż się. Skłoń głowę w kierunku piersi. Podnieś głowę do poprzedniej pozycji. 1 5. Skłoń głowę aż do piersi. Podnieś głowę do poprzedniej pozycji. Otwórz usta jak najszerzej. Odpręż się. Napnij i zaciśnij usta. Odpręż się. Naciśnij językiem na podniebienie. Odpręż się. Naciskaj językiem dolną szczękę. Odpręż się. Siedź lub leż spokojnie i odpręż się. Staraj się o niczym nie myśleć. Spróbuj niegłośno zaśpiewać na najwyższej nucie (aaa). Utrzymaj tę nutę. Odpręż się. Zaśpiewaj na najniższej nucie i napnij struny głosowe. Odpręż się. Zamknij oczy. Mocno zaciśnij powieki i staraj się oddychać normalnie. Odpręż mięśnie powiek. Zamknij oczy. Mocno zaciśnij powieki, oddychaj normalnie. Odpręż mięśnie powiek. Patrz normalnie. Trzymaj lekko rozchylone usta. Odpręż się.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!